Spesifikasi : - Processor : Intel®Core™ i3-1215U Processor 1.2 GHz (10M Cache, up to 4.4 GHz, 6 cores) - Display : 14.0″ display with IPS (In-Plane Switching) technology, WUXGA 1920 x 1200, Acer ComfyViewTM LED-backlit TFT LCD - Graphics : Intel® UHD Graphics - Memory : 8 GB DDR4 - Storage : 512GB SSD NVMe - Port : Ports : 3x USB 3.2 Gen 1, 1x USB Type-C (Full Function : DC-In, Charge, Data, Display), 1x HDMI® port 2.0 with HDCP support, 1x Micro SD, 1x Audio Combo Jack - Camera : Camera FHD Camera MISC 2M FHD Camera - Wireless : Intel® Wireless Wi-Fi 5 AC, 802.11a/b/g/n/ac wireless LAN - Battery : 45.6 Wh 6000mAh 7.6 V 2-cell Li-ion battery pack - OS : Windows 11 Home + OHS 2021 - Garansi Resmi ACER Indonesia 1 Tahun (1/3/0 (Part/Labour/Onsite)
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Port | 3x USB 3.2 Gen 1, 1x USB Type-C (Full Function : DC-In, Charge, Data, Display), 1x HDMI® port 2.0 with HDCP support, 1x Micro SD, 1x Audio Combo Jack |
| Graphics | Intel Graphics |
| Operating System | Windows 11 + OHS |
| Hard Drive | 512GB SSD |
| Processor | Intel Core i3-1215U |
| Display | 14" |
| Warranty | 2 Tahun |
| Memory | 8GB DDR |
| Networking | Wifi, Bluetooth |
| Part Number | UN.H7MSD.002 |
| Camera | HD Web Camera |