NOTEBOOK ACER AL14-37P-3511 (I3-N355, 8GB, 256GB SSD, WIN11+OHS+M365, 14INCH) PINK
Computer, Notebook, Mid-Range Notebook
Merek:
ACER ,
Satuan:
unit
Availablity
in stock
Rp8.999.000,-
Spesifikasi : - Processor : Intel Core 3 N355 - Display : 14" FHD IPS - Memory : 8GB DDR4 - Storage : 256GB SSD - Graphics : Intel Graphics - Keyboard : Chicklet Keyboard - OS : Windows 11 Home + Office Home 2024 - Garansi Resmi Acer 3/3/0 (Part/Labour/Onsite) + 1 Year ADP
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Port | 1x USB 3.2 Gen 1, 2x USB Type-C (Full Function : DC-In, Charge, Data, Display), HDMI® port 1.4 with HDCP support, MicroSD |
| Operating System | Windows 11 + OHS + M365 |
| Graphics | Intel Graphics |
| Hard Drive | 256GB SSD |
| Processor | Intel Core I3-N355 |
| Display | 14" |
| Memory | 8GB DDR4 |
| Warranty | 3 Tahun |
| Networking | Wifi, Bluetooth |
| Part Number | NX.DGZSN.002 |
| Camera | HD Web Camera |
Customer Reviews
Add a review