NOTEBOOK ACER AL14-36P-C7Q8 (N4500, 8GB, 512GB SSD, WIN11+OHS+M365, 14INCH) PINK
Computer, Notebook, Entry Level Notebook
Merek:
ACER ,
Satuan:
unit
Availablity
in stock
Rp7.999.000,-
Spesifikasi : - Processor : Intel N4500 - Display : 14" FHD IPS - Memory : 8GB DDR4 - Storage : 512GB SSD - Graphics : Intel UHD Graphics - Keyboard : Chicklet Keyboard - OS : Windows 11 Home + Office Home 2024 + Miscrosoft 365 - Garansi Resmi Acer 3/3/0 (Part/Labour/Onsite) + 1 Year ADP
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Port | 2x USB 3.2 Gen 1; 1x USB 2.0 Gen 1; 1x USB Type-C (Full Function : DC-In, Charge, Data, Display); 1xHDMI port 1.4 with HDCP support; 1x Audio Jack; 1x Card Reader |
| Operating System | Windows 11 + OHS + M365 |
| Graphics | Intel Graphics |
| Hard Drive | 512GB SSD |
| Processor | Intel Celeron N4500 |
| Display | 14" |
| Memory | 8GB DDR5 |
| Warranty | 2 Tahun |
| Networking | Wifi, Bluetooth |
| Part Number | NX.DT6SN.001 |
| Camera | HD Web Camera |
Customer Reviews
Add a review