Spesifikasi : - Processor : AMD Ryzen 3 7320U Mobile Processor (4-core/8-thread, 4MB cache, up to 4.1 GHz max boost) - Graphics : AMD Radeon Graphics - Memory : 8GB LPDDR5 - Storage : 256GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD - Display : 14.0-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, LED Backlit, 60Hz refresh rate, 250nits, 45% NTSC color gamut, Anti-glare display, Non-touch screen, (Screen-to-body ratio)83% - Operating System : Windows 11 Home + Office Home 2024 + M365 Basic (One Drive + Outlook) (1 Y) - Keyboard & Touchpad : Backlit Chiclet Keyboard, 1.4mm Key-travel, Touchpad - Camera : 720p HD camera With privacy shutter - Network and Communication : Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth 5.3 Wireless Card - Battery : 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion - Power Supply : ΓΈ4.5, 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal - Garansi Asus 2 Tahun
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Operating System | Windows 11 + OHS + M365 |
| Hard Drive | 256GB SSD |
| Processor | AMD Ryzen 3-7320U |
| Display | 14" FHD |
| Memory | 8GB DDR4 |
| Warranty | 2 Tahun |
| Networking | Wifi, Bluetooth |
| Part Number | 90NB0ZS2-M00ZC0 |
| Camera | HD Web Camera |