Spesifikasi: - Processor : Intel® Core™ Ultra 9 185H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 22T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB - Display : 14.5″ 3K (3072×1920) IPS 400nits Glossy / Anti-fingerprint, 100% P3, 100% sRGB, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Glass, Touch, TCON - Memory : 32GB Soldered LPDDR5x-7467, not upgradable - Storage :1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe, One drive, up to 1TB M.2 2242 SSD - Graphics : NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB GDDR6 - Keyboard : Backlit, English - Wireless : Wi-Fi® 6E, 11ax 2×2 + BT5.3 - Ports : 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4; 1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) - Camera : FHD 1080p + IR with E-shutter, ToF Sensor - Audio : 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters) - Battery : Integrated 73Wh, 140W USB-C® Slim (3-pin) - OS : Windows® 11 Home + Office Home & Student 2021 - Garansi Resmi Lenovo 3Y Premium Care (3Y ADP)
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Camera | HD Web Camera |
| Port | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4; 1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| Graphics | NVIDIA RTX4060 8GB |
| Hard Drive | 1TB SSD |
| Operating System | Windows 11 + OHS |
| Processor | Intel Core Ultra 9-185H |
| Display | 14.5" |
| Memory | 32GB DDR5 |
| Warranty | 3 Tahun |
| Networking | Wifi, Bluetooth |
| Part Number | 83E20015ID |