NOTEBOOK ASUS ZENBOOK DUO UX482EG-KA751IPS (I7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, MX450, WIN10+OHS 2019, 14INCH)
Computer, Notebook, Notebook/Laptop Hybrid/Ultra Book/Sleek Book
Merek:
ASUS ,
Satuan:
unit
Rp23.999.000,-
NOTEBOOK ASUS ZENBOOK DUO UX482EG-KA751IPS (I7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, MX450, WIN10+OHS 2019, 14INCH)
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Weight | 1.5 kg |
| Networking | 802.11ax+Bluetooth 5.0 (Dual band) 2*2 |
| Dimensions | 1.99cm (W) x 32.3(D) x 22.3 (H) Mm |
| Warranty | 2 Year Asus Warranty |
| Memory | 16GB LPDDR4X |
| Display | 14.0-inch FHD (1920 x 1080) 16:9 Anti-glare display sRGB: 100% touch 400nits |
| Processor | Intel® Core™ i7-1165G7 Processor 2.8 GHz (12M Cache, up to 4.7 GHz, 4 cores) |
| Hard Drive | SSD 512GB PCIE |
| Operating System | Windows 10 +OHS 2019 |
| Graphics | Intel® Iris Xe Graphics +NVIDIA® GeForce® MX450 2GB GDDR6 |
| Port | - 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A, - 2x Thunderbolt™ 4 supports display / power delivery Micro SD card reader, - 1x HDMI 1.4, - 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Battery | 70WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |
Customer Reviews
Add a review