ASUS TUF FX505DT-R7597T (R7, 8GB, 512GB, NVIDIA 4GB, WIN10, 15.6 INCH) [90NR02D1-M06760] GUN METAL
Computer, Notebook, Notebook/Laptop Hybrid/Ultra Book/Sleek Book
Merek:
ASUS ,
Satuan:
unit
Rp13.340.000,-
ASUS TUF FX505DT-R7597T (R7-3750H, GTX1650_V4G, 8GB, 512GB, NVIDIA 4GB, WIN10, 15.6INCH) [90NR02D1-M06760] GUN METAL
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Weight | 2.2KG |
| Warranty | 2 Year |
| Dimensions | 384 x 262 x 25 mm |
| Processor | AMD Ryzen 7-3750H 2.3GHz (6M cache, up to 4.0GHz) |
| Graphics | NVIDIA® GTX1650 : 4GB GDDR5 |
| Operating System | Windows 10 (64bit) |
| Hard Drive | PCIE NVME 512G M.2 SSD |
| Audio | Built-in 2 W Stereo Speakers with Array Microphone DTS Headphone: X Supports Windows 10 Cortana with Voice |
| Battery | 48WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Camera | 720P HD |
| Memory | 8 GB (DDR4 2666) |
| Display | 15,6 INCH |
| Part Number | 90NR02D1-M06760 |
Customer Reviews
Add a review