SAMSUNG GALAXY A50 128GB [SM-A505FZKHXID] BLACK
Alat Komunikasi, Gadget, Handphone / Smartphone
Merek:
SAMSUNG ,
Satuan:
unit
Rp4.550.000,-
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Part Number | SM-A505FZKHXID |
| Prosessor | Exynos 9610, Quad 2.3 GHz + Quad 1.7 GHz |
| RAM | 6GB |
| Camera | 25 + 8 Megapixel |
| Size ( Inch), Size (cm) | 6.4 inches, 100.5 cm2 |
| Battery | 4000 mAh |
| Color | BLACK |
| Dimension | 158.5 x 74.7 x 7.7 mm |
| Weight | 1 KG |
| Warranty | 1 YEARS |
| Berat (g) | 166 g |
| Display | 6.4 inch FHD |
| OS | Android 9.0 (Pie) |
| Internal Memory | 128GB |
| Storage | 128GB |
| Memory | 6GB |
Customer Reviews
Add a review