LENOVO BUSINESS TINKPAD X1-AID C5 (I5, 8GB, 256GB, WIN 10 PRO, 14 INCH) [20HRA00AID - 0B95518 - 5WS0E97384]
Computer, Notebook, Notebook/Laptop Hybrid/Ultra Book/Sleek Book
Merek:
LENOVO ,
Satuan:
unit
Rp19.000.000,-
LENOVO BUSINESS TINKPAD X1-AID C5 (I5, 8GB, 256GB, WIN 10 PRO, 14 INCH) [20HRA00AID - 0B95518 - 5WS0E97384]
| Spesifikasi | Keterangan |
|---|---|
| Camera | HD 720p |
| Audio | Integrated |
| Battery | 3 CELL |
| Graphics | Intel® HD Graphics |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro |
| Processor | Intel® Core™ i5-7200U Processor (3M Cache, 2.50GHz, Up to 3.10GHz) |
| Display | 14 Inch |
| Memory | 8GB DDR3 |
| Dimensions | 323.5 x 217.1 x 15.95 mm |
| Power | External AC Adapter |
| Networking | Integrated 802.11 ac |
| Weight | 1.13 kg |
| Part Number | [20HRA00AID - 0B95518 - 5WS0E97384] |
Customer Reviews
Add a review